Vánoční výstava v sokolovně v D. Rovni

06. 12. 2022

O víkendu 3.- 4. 12. 2022 se konala v místní sokolovně v Dolní Rovni vánoční výstava Českého zahrádkářského svazu, které jsme se po covidové odmlce opět jako škola i školní družina zúčastnili.

Při hodinách výtvarné a pracovní výchovy žáci malovali obrázky s vánoční tematikou a novoroční PF, vyráběli vánoční ozdoby a dekorace, "oprášili" jsme několik let starý betlém a vyrobili dva menší nové. Páťáci se pochlubili krásnými postavičkami čertíků a dvě šikovná děvčata z devítky kartonovými soby a tučňáky. Připomněli jsme si také vánoční "bytosti", které v různých částech světa přinášejí hodným dětem dárky.

Výstavu doplnil prodejem na charitativní sbírku i Žákovský parlament.

V sobotu se po zahájení výstavy předvedly děti z mateřské školy, odpoledne vystoupil divadelní soubor "Kozlík" a v neděli odpoledne zahrál hudební soubor BaŠaPa pod záštitou ZUŠ K. Malicha Holice.

Krásná byla i expozice ČZS, ze které jistě mnozí načerpali vánoční náladu i inspiraci pro domácí tvoření.

Děkujeme všem, kteří se na výstavě podíleli, a přejeme krásné a klidné Vánoce a úspěšné vykročení do nového roku 2023.

Za všechny zúčastněné Mgr. Jana Sevránková, MZŠ DR

Fotogalerie: Vánoční výstava v sokolovně