Vodácký kurz

27. 06. 2022

Ahoooj!

V pátek 24. 6. 2022 se vybraní žáci z osmé, deváté a šesté třídy zúčastnili dalšího vodáckého kurzu na řece Orlici.

Pod vedením renomovaných instruktorů z cestovní vodácké kanceláře CVOK spluli 15,5 km z Týniště nad Orlicí do konečných zastávek Krňovice. Před vyplutím žáci absolvovali průpravu, dozvěděli se, jak mají správně ovládat loď, jak se chovat na řece i v krizových situacích. Dobrovolníci si také vyzkoušeli nácvik záchrany tonoucího pomocí lana. Po celou dobu exkurze vodáky provázelo slunečné počasí. Nechyběly ani vodní hrátky, zpívání písniček či soulodění. Všichni zvládli danou trasu na výbornou, týmově spolupracovali a užili si mnoho legrace. A už teď se těší na případný další kurz a nové zážitky.

Mgr. M. Záplatová