Přednáška nejen o Černobylu

Termín konání: 10. 10. 2024 | 09:30 - 11:10
Místo konání: Dolní Roveň, učebna IX. třídy

Žákům přednáší Kateřina Vršanská.  Ta pracuje v Černobylské jaderné elektrárně a Černobylské vyloučené zóně jako průvodkyně. V době, kdy se nachází v České republice, přednáší žákům základních škol a studentům škol středních a svou přednáškou doplňuji např. hodiny fyziky, biologie/přírodopisu, ekologie apod.

Přednáška vychází z událostí kolem havárie v Černobylské jaderné elektrárně. Žáci/studenti se dozvídají o počátcích jaderného průmyslu, kde se vzaly první reaktory a k čemu sloužily před tím, než se staly hnací silou turbín v elektrárnách, co předcházelo havárii v Černobylu, co následovalo, kam se podělo na 200 tisíc lidí z okolí elektrárny, vliv záření na lidský organizmus a jaká je budoucnost tohoto místa pro lidi, faunu a floru.

Náklady na přednášku (80 Kč/ žáka) uhradí škola z projektu Šablony.

Dohled zajistí J. Michálková, I. Šmaterová.