Logická olympiáda 2022

10. 09. 2022

Vážení rodiče, milí žáci,
v letošním roce se koná již 15. ročník soutěže „Logická olympiáda “ pořádané Mensou ČR.
Soutěž je unikátní tím, že v ní o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku vašich dětí, namísto získaných znalostí a vědomostí.


Soutěž je určena pro různé kategorie dětí.
Pro žáky 1. ročníku ZŠ - Kategorie A1, pro žáky 2. ročníku ZŠ - Kategorie A2, pro žáky 3. – 5. ročníku ZŠ - Kategorie A a pro žáky druhého stupně ZŠ (6. – 9. ročník) - Kategorie B.


Účast v soutěži je dobrovolná, žáci se registrují s rodiči na www.logickaolympiada.cz. Pouze pod svým e-mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může žák vyplnit online test základního kola.
Registrace soutěžících žáků probíhá od 1. září do 30. září 2022. Registrace soutěžících z minulých let nejsou platné! Rádi bychom požádali rodiče dětí mladších 15let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je nezbytné, aby rodič či případně jiný zákonný zástupce souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže.
Pro kategorii A1 a A2 probíhá soutěž jednokolově (pouze online), k základnímu kolu se žáci přihlásí z domova ve dnech 22. – 28. října 2022.
Pro kategorie A a B probíhá soutěž ve třech kolech. Základní kolo bude online – soutěžící se mohou připojit doma. Pro kategorii A proběhne ve dnech 1. – 7. října 2022, pro kategorii B proběhne ve dnech 8. – 14. října 2022.
Krajská kola se uskuteční v pátek 4. listopadu 2022, a to prezenčně, pokud to epidemiologická situace dovolí. Nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat 28. listopadu 2022.


Více informací o soutěži naleznete na www.logickaolympiada.cz . V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na e-mail info@logickaolympiada.cz a telefon 277 000 289.
Tým Logické olympiády z Mensy ČR se těší na spolupráci s vámi.
Naše škola je od loňského školního roku do soutěže zaregistrována a ve škole tedy budeme mít přehled o všech žácích, kteří se do soutěže zapojí. Každý takový žák bude přinejmenším odměněn plusovými body za účast v soutěži.


Přejeme žákům školy v soutěži mnoho úspěchů a rodičům děkujeme za spolupráci.
Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy