Upozornění pro rodiče a žáky

22. 09. 2022

Přítomnost žáků s respiračním onemocněním ve škole.

Vážení rodiče, milí žáci,


uplynuly první tři týdny nového školního roku a v některých třídách chybí stabilně více než čtvrtina žáků z důvodu nemoci. Jelikož se v prostředí školy každé respirační onemocnění velmi rychle šíří, prosíme naléhavě rodiče, neposílejte své dítě do školy mezi zdravé žáky, má–li příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, kýchání, zvýšená teplota) nebo příznaky střevních viróz (průjem, nevolnost, zvracení). Téměř každý den (a ne jednou) se nám stává, že v průběhu dopoledne musíme volat rodičům, aby si pro své dítě přijeli, protože ono samo nám sdělí, že mu je hodně špatně.
Žáci i my učitelé potřebujeme ve škole bezpečné prostředí na učení, buďte tedy zodpovědní a pomozte nám takové prostředí vytvořit. Prosím počítejte i s tím, že bude-li dítě, které kýchá a kašle ve škole, budete paní učitelkou kontaktováni, abyste si pro něj přijeli. Pokud dítě vybavíte respirátorem alespoň pro dobu, kdy je v těsném kontaktu s ostatními, už to alespoň částečná ochrana je také.
Ještě nás trápí to, že žáci téměř neznají kapesníky, ve škole utírají nos do rukávů, smrkají do papírových utěrek na ruce nebo chodí na WC smrkat do toaletního papíru. Rodiče, prosíme Vás, dohlédněte také na tuto základní hygienickou potřebu Vašich dětí a vybavte je alespoň papírovými kapesníky.
Vždy mi velmi záleželo na tom, aby mezi námi nestála bariéra nedorozumění a nepochopení. Proto věřím, že má slova chápete, vždyť Vám i nám jde o stejný cíl a tím je zdravé a vzdělané dítě.
Přeji všem dobré zdraví a dostatek optimismu.


Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy