Interaktivní panel v budově naší školy

02. 11. 2022

V budově velké školy je nově k dispozici moderní interaktivní panel Amos Vision.

8psp2u0oht_____Amos

Vážení rodiče, milí žáci,

od čtvrtka 3. 11. 2022 nám život ve škole obohatí nový interaktivní panel Amos Vision. Je umístěný v 1. patře velké školy a v následujících dnech nás čeká propojení panelu s naším školním informačním systémem ŠOL, webovými stránkami a musíme provést veškerá další potřebná nastavení.

Žáci a učitelé budou mít díky tomuto panelu jednoduchý přístup k důležitým školním informacím. Od školního řádu, rozvrhu, suplování, jídelníčku, přes fotografie ze školních akcí, testy, učební materiály, školní soutěže, prostě cokoliv vás napadne, bude dostupné.

Na panelu je tlačítko určené také pro pomoc žákům v různých životních situacích. To odkazuje mimo jiné na linku bezpečí. Součástí je i mapa s organizacemi lokální krizové pomoci.

Nedílnou součástí panelu v jeho horní části je vysílání aktuálních preventivně výchovných materiálů vytvořených ve spolupráci s odbornými garanty. Součástí interaktivní zóny je rovněž Poradna pro žáky a školní redakce ÁMOS news, do které se mohou zapojit i naši žáci.

V infocentru mají žáci k dispozici také online jízdní řády i předpověď počasí díky spolupráci s Meteopress. 

Pro naše učitele budou vysílány vždy čerstvé aktuality ze školství ve spolupráci s redakcí a portálem Řízení školy online.

Specializovaný obsah s přehledem středních škol a oborů jistě může pomoci při rozhodování o další cestě žákům našich 8. a 9. tříd.

Věříme, že interaktivní panel bude oblíbeným prvkem školy a žáci ho budou velmi rádi využívat.

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy