Důležité varování zákonných zástupců a žáků

02. 12. 2022

Upozornění na základě dnešní nebezpečné události ve škole

Vážení zákonní zástupci, milí žáci,

považuji za svou povinnost informovat vás o nebezpečí, které se mezi všemi dětmi na různých školách šíří a dnes ukázalo svou reálnou mrazivou tvář i v naší škole. Beru to jako bolestné varování nás všech a hlavně dětí, mladých lidí a jejich rodičů.

Žáci naší deváté třídy o přestávce zkoušeli jednu z výzev uveřejněných na sociální síti TikTok a při tom došlo k nebezpečnému zranění jednoho chlapce. Chlapec byl ošetřen a záchrankou odvezen do nemocnice, v současnosti je snad mimo nebezpečí.

Zranění spolužáka - kamaráda – žáka školy hluboce otřáslo všemi žáky deváté třídy a zároveň i zaměstnanci školy. Když si my dospělí přečteme o sociální síti Tik Tok, dočteme se, že je to nejpopulárnější sociální síť v současnosti a u nás podle průzkumu ji využívá přibližně třetina až polovina dětí. Odborníci na sociální sítě nabádají rodiče k ostražitosti, na základě dnešního hrůzného zážitku v naší škole vás prosím o ostražitost i já, ředitelka školy.

S přáním všeho dobrého Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy