Nástěnka pro žáky

Novinka - Nástěnka žáků

07.09.2022

Milí žáci,

rádi bychom vám nabídli možnost vkládat si na webové stránky naší školy užitečné zprávy, novinky nebo různé tipy např. na akce či výlety. Samozřejmostí může být i příspěvek na zajímavé téma nebo co jste zajímavého v nedávné době zažili nebo vyzkoušeli.

 

Příspěvky mohou vkládat zástupci školního parlamentu, tzn. podněty nebo články směřujte na ně.

testík Kybernetické bezpečnosti

07.09.2022

Vážení žáci,

vámi velmi používané mobilní telefony a moderní IT technologie mohou být velmi dobrým pomocníkem, ale také velmi nebezpečným nástrojem. Slýcháme to všichni, že nemáme "klikat" na neznámé odkazy, instalovat aplikace a hry z neznámých zdrojů nebo nikomu nesdělovat čísla z platební karty nebo internetového bankovnictví.

Ale upřímně ... jste skutečně tak pozorní a chováte se bezpečně jak si myslíte??? Pokud ano, vyzkoušejte si test Kybernetické bezpečnosti. Kdo z vás bude mít po jeho absolování skvělých 100%, má velkou šanci, že ho kybernetičtí útočníci jen tak nepřekvapí. Příjemná odměna na Vás už čeká.

A pokud přeci jen cílových 100% z testu nezískáte, doporučujeme přečíst si pár řádků ohledně Desatera bezpečnosti nebo nejčastějších Typů podvodů.