Třídní výlet 7. třídy do Českého ráje

Třídní výlet 7. třídy do Českého ráje
22. 06. 2026

Třídní výlet 7. třídy do Českého ráje
Sedmáci letos vyrazili na svůj dvoudenní výlet do Českého ráje a hned od začátku
bylo jasné, že o zážitky nebude nouze.
První zastávkou byl Vesec, kam se žáci vydali pěšky rozbláceným údolím Plakánek.
Po vydatných deštích to klouzalo tak, že se někteří téměř klaněli k zemi, ale s dobrou náladou to všichni zvládli. U rybníka děti nadšeně krmily kapry, a dokonce je po cestě doprovázela i kočička, která se k výpravě přidala jako zkušený průvodce. Na hrad
Kost dorazili sedmáci jako „čuníci“, ale naštěstí je přesto pustili dovnitř. Čekal je velmi povedený výklad — průvodce byl milý, vtipný a děti zaujal. Po obědě se výprava přesunula do kempu. Ačkoli začalo mírně pršet, nikomu to náladu nezkazilo. Rozběhl
se plážový volejbal, fotbal i bazén. Na Humprecht, který nás stále lákal jako strážce nad kempem, se nakonec vydali jen dva odvážlivci s paní učitelkou, ale prý to stálo za to. Večer patřil ohni. Na mokrém dřevu se buřty spíš vyudily, než opekly, ale chutnaly skvěle. A pak přišla třešnička dne — čarodějnická únikovka, která se
opravdu povedla. Děti si vyzkoušely bádání, luštění i výrobu vlastního lektvaru.
Po snídani se třída vydala do Mašova a odtud přes skalní rozhlednu Hlavatice na hrad Valdštejn. Cesta vedla přes četné skalní vyhlídky, takže bylo pořád na co koukat. Následoval přechod na Hrubou Skálu, oběd a pak už hurá domů. Jenže výlet měl ještě jedno malé dobrodružství — porouchaný autobus. Dvě hodiny čekání v
horku ale děti zvládly překvapivě dobře. Zabavily se samy a udržely si dobrou náladu. Náhradní autobus dorazil a v sedm večer už byli všichni zpátky doma.
Výlet byl plný smíchu, bláta, dobrodružství i společných zážitků. Sedmáci ukázali, že si poradí s každým terénem, každým počasím i každou nečekanou situací. A hlavně — že spolu umí být a užít si to.
😃😁😆😅😂😍🤗👍

Fotogalerie: Výlet 7. tř.