Exkurze žáků 5.A do Prahy

Exkurze žáků 5.A do Prahy
28. 06. 2026

Exkurze žáků 5. A do Prahy
Když jsme přijeli do Prahy, vydali jsme se na naše známé ubytování, dali jsme si věci do „skříně“ a šli jsme na překvápko tedy do ČSOB, kde jsme měli prezentaci o AI a dozvěděli jsme se hodně věcí. Hráli jsme si s AI robotem. Pak jsme šli do muzea Lega. Bylo to super – poznávačka, hledačka a pak medaile. Pak šup ubytovat „wow - krásný pokoje‘‘ – bylo to super, co by se mohlo zkazit? Kuba zvrací. Škoda. Paní asistentka zůstala na hotelu a my jsme šli na orloj. Viděli jsme odbít 21. hodinu a také popraviště 27 českých pánů. Byl to super den.
Druhý den ráno bylo krásné teplo, a hned po snídani jsme vyrazili do Národního divadla, kde jsme měli zajímavý program. Paní byla velmi ochotná a odpověděla nám na každou otázku, která nás napadla. Poté jsme měli jít na Karlův most, ale zastihla nás náhlá bouřka, tak jsme se ukryli v MC Donaldu, kde jsme si dali oběd. Když jsme dojedli, jeli jsme tramvají na „Neviditelnou výstavu“. Procházeli jsme tmavým labyrintem, který symbolizoval každodenní život slepých. V labyrintu byla úplná tma, ani ruce nebyly vidět, prostě nic. Seznámili jsme se i s některými pomůckami pro nevidomé a s Braillovým písmem. Bylo to velmi zajímavé a díky tomu jsme si mohli představit každodenní život slepého člověka. Odtud jsme vyrazili na Karlův most, kde to bylo zahemžené všelijakými umělci a malíři. Když jsme se vrátili do hotelu, a dali si večeři, měli jsme chvíli na to „nahrubo“ sbalit si věci, a poté kdo chtěl, mohl jít do bazénu. Když jsme přišli z bazénu, začali jsme se chystat do postele a noční Praha - (tedy je z okna) vypadala kouzelně.
Ve středu nás čekala návštěva ZOO. I tam jsme si to moc užili.
Žáci 5. A 😄👍