Schola Bohemia v Ideonu - prezentace středních škol

Schola Bohemia v Ideonu - prezentace středních škol
16. 10. 2023

Dne 13.10. 2023 se 8. a 9. třída vydaly na přehlídku středních škol s názvem Schola Bohemia do Ideonu v Pardubicích.

Během hodiny a půl jsme měli dost času podívat se na desítky stanovišť středních škol a učilišť nabízejících různé obory – například automobilní školy, stavební a chemické školy, strojírenské a hotelové školy, gymnázia, zdravotní a pedagogické školy, učňovské obory jako zedník, tesař, truhlář, zahradník, kuchař.... Na těchto stanovištích jsme si mohli vyzkoušet různé aktivity (pokusy, videohry, účesy...)

Zástupci jednotlivých škol nám sdělili spoustu informací ke všem oborům, které jejich škola nabízí, a všude jsme dostali letáček s informacemi nejen o jednotlivých oborech, ale i o škole samotné.

Po výstavě se naše cesty rozdělily. Deváťáci odjeli objednaným autobusem a my, osmáci, jsme se vydali na vlak. Nemohli jsme vynechat nákupní centrum Atrium. Cestou k němu jsme šli kolem Východočeského divadla, před nímž se konal Kloboukový den. Všichni jsme dostali kloboučky a většina se i vyfotila ve fotokoutku.

Dnešní den jsme si báječně užili a budeme se těšit na další školní akce.

Kateřina Krejčíková, 8. třída

Fotogalerie: Výstava Schola Bohemia