Adventní čas ve škole

25. 12. 2023

Advent v naší škole byl ve znamení mnoha menších či větších akcí. Na jeho začátku byla sbírka Krabice od bot spojená s darováním dárků pro děti žijící v tíživé sociální situaci. Potom školu navštívil Mikuláš se svou družinou. Zapojili jsme se do celorepublikového zpívání koled - Zpívá celé Česko a mohli jsme si nakoupit krásné vánoční výrobky a dekorace na vánočním jarmarku na malé škole, které vyrobili žáci z 1. stupně a ve školní družině. Žákovský parlament vyhlásil zajímavé výzvy - Švihadlovou, Perníčkovou a Rohlíčkovou a podnikl výlet do muzea v Trusnově. Školní družina si udělala výlet do muzea ve Slatiňanech, 6. a 9. třída podnikly vánoční exkurzi do Dvora Králové. Žáci 3.A potěšili svými přáníčky a koledami seniory v Moravanech. Obě budovy byly vánočně vyzdobeny, vánočně se tvořilo v hodinách výtvarné a pracovní výchovy. Nechyběly sportovní turnaje - v přehazované a volejbale. Konec Adventu završilo zpívání na schodech na velké škole ve spolupráci s Mgr. E. Mastíkovou a následně vánoční besídky ve třídách. Bylo toho opravdu moc a s novým rokem nás čeká mnoho dalších akcí a výzev. odpočiňme si všichni a načerpejme energii do blížícího se nového roku 2024.
Děkujeme všem žákům, pedagogům i nepedagogům za spolupráci, též rodičům a všem přátelům školy za jejich podporu a přejeme všem klidné vánoční svátky a v novém roce pevné zdraví a sounáležitost se školou. Za vedení školy Mgr. J. Balášová, zástupkyně ředitelky školy

Ve fotogalerii najdete fotky spojené s vánočními akcemi: Advent ve škole