Poslední Vánoce ve škole

25. 12. 2023

Vánoční besídka deváťáků měla zpočátku tendenci nést se ve smutném duchu. Poslední Vánoce ve škole, to není jen tak. Ale to by nebyli oni, aby to nakonec pořádně nerozjeli.

Nejprve se rozehřáli při volejbalovém zápase s osmáky a potom zahájili třídní diskotéku. Ta byla přerušena zpíváním koled na schodech a musím říci, že se toho zhostili se ctí. Zpívali, co jim síly stačily, vyloženě si to užívali. I vánoční dárky, které si následně rozbalili, měly nádech rozvernosti. Kdo se může pochlubit, že dostal váleček, lopatu, zástěru, kbelík, plavky v lechtivějším provedení… A tak nezbývalo, než se řádně vymódit a jít ostatním třídám popřát krásné Vánoce. A že to naši mazáci umějí rozjet, bylo vidět, když při písničce „Jede, jede mašinka“ zapojili za lokomotivu vagónky z celé školy a dlouhý expres se proplétal budovou.

Deváťáci nás (a jistě i sebe) opravdu pobavili, jejich neotřelý humor nám bude příští rok velice chybět. Mgr. I. Šmaterová, tř. uč.