Výlet ŠD - Ekocentrum Paleta - Krmítka

Výlet ŠD - Ekocentrum Paleta - Krmítka
25. 01. 2024

Krmítka

Dvacátého třetího ledna se naše družina vydala na odpolední program do Ekoncentra Paleta v Pardubicích, kde na nás čekal program s příznačným názvem Krmítka. Povídali jsme si o zvířátkách, zejména o ptáčcích, jakou mají strategii, aby přežili zimu, a jak my jim v tomto ročním období můžeme být nápomocní. Po dané diskuzi a poznání druhu ptactva, které v naší zemi přezimují, jsme se dozvěděli, jaké dobroty jim můžeme přichystat a kam jim je naservírovat. Načež jsme se na chviličku vžili do role truhláře a kuchaře. Z prkének jsme společnými silami vyrobili dřevěné krmítko a ze směsi sádla se zrním slunečnice, vloček, máku a borovicové šišky, připravili pro ptáčky hostinu. Tato krmítka a určitě i jeden z dalších zajímavých zážitků jsme si s sebou přivezli do družiny a těšíme se, až nás ptáčci navštíví a ochutnají to, co jsme jim přichystali dobrého na zub.

Za ŠD Iveta Bartošová

Fotogalerie: Ekocentrum Paleta