Chemické pokusy

13. 06. 2022

Ve středu 8. 6. si pánové a dva studenti ze Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích pro naše žáky připravili chemické pokusy.

Počasí nám přálo, a tak jsme vše mohli sledovat venku v prostoru bývalého hřiště. Sedmáci, osmáci a deváťáci byli také zapojeni do dění. Někdo se nechal polít kapalným dusíkem, někdo rozbíjel gumové medvídky a někdo prováděl barevné chemické reakce ve zkumavce.

Bylo nám odhaleno tajemství tvorby sloní zubní pasty, na vlastní oči jsme viděli, co to znamená přilévat olej do ohně a proč bychom tuto směs neměli hasit vodou.

Zlatým hřebem pak bylo vystřelování míčků rozpínajícím se tekutým dusíkem. Chemii nám tak zástupci SPŠCHT představili jako obor zábavný a hravý, plný fantazie a dobrodružství, mnohdy i překvapivých reakcí.

Velice děkujeme a budeme se těšit na další spolupráci.     

Mgr I. Šmaterová