Pracovní výchova, Matematika - práce našich žáků

05. 02. 2024

Královská koruna 2.třída

Jak si naši druháčci připomněli svátek Tří králů? Z tvrdého papíru si pečlivě si vystřihli tvar královské koruny.  Tu pak barevně ozdobili a popsali písmeny. Nakonec ji slepili a nasadili na hlavu. Korunky dětem velmi slušely. Také jsme si zazpívali známou koledu My tři králové jdeme k vám…

Tvořivá geometrie 2. třída

Pojmenovat geometrické tvary už zvládají všichni druháčci. V matematice jsme se učili nejen názvy, ale i vlastnosti geometrických tvarů. Délku, počet stran i vrcholů.  Děti také samostatně a s radostí tvořily nejrůznější obrázky z dřevěných obdélníků, čtverců i trojúhelníků. Podívejte se, jak se jim dařilo.

Královská koruna 5.třída

Jak vyrobit korunu na Tři krále? To si vyzkoušeli žáci 5. třídy při pracovním vyučování.  Z papíru skládali trojúhelníkové tvary, které do sebe vsazovali a lepili. Práce jim šla pěkně od ruky a korunky na jejich hlavách jim moc slušeli i na obědě.

Fotogalerie: Práce našich žáků