Den jako ve školce v 9. třídě

Den jako ve školce v 9. třídě
21. 06. 2024

Když jsme plánovali akci Děti dětem, ozvalo se: „My bychom chtěli ještě jednou prožít den ve školce.“ A vlastně proč ne?

A tak se ráno deváťáci coby malé děti vybavené plyšáky a autíčky sešli ve třídě a hráli si s hračkami, což se neobešlo bez potyček, žalování typu: on mi sebral hračku a nakonec i slziček: já chci maminku. Bolístky ale spolehlivě utěšila svačinka, kterou si děti mohly i přidat. Posilněné se vydaly na hřiště. Točily se na kolotoči, houpaly na houpačce, i na bábovičky z písku došlo.

Únava ale byla veliká, a tak se dětičky usadily u animované pohádky a prožívaly příběh Bleska McQueena. Společně spapaly oběd a pak už šly do hajan. Usínaly při čtení klasické pohádky O ptáku Ohniváku a lišce Ryšce. Některým se to tak moc povedlo, že na odpolední aktivitu - matematiku pro předškoláky, kterou si pro „malé“ kamarády připravili šesťáci, museli být buzeni.

Pak už nezbylo než vrátit třídu do stavu pro mazáky a propustit dětičky domů…

Ivana Šmaterová

Fotogalerie: Den jako ve školce