Den otevřených dveří v SŠA Holice

Den otevřených dveří v SŠA Holice
06. 10. 2022

Ve středu 5. října se uskutečnil den otevřených dveří na Střední škole automobilní v Holicích. Pozvánku obdrželi i naši žáci 9. ročníku, kteří už intenzivně přemýšlejí o výběru střední školy a o svém budoucím povolání. Žáci se zúčastnili s Mgr. Z. Tužilem a určitě se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Pro žáky základních škol byly připraveny soutěže, pro zájemce i jízda nejnovějším elektromobilem a mnoho dalších praktických činností a spousta zajímavých cen. Cílem této akce tedy bylo ukázat vycházejícím žákům atraktivní formou veškeré dostupné vybavení a prostory moderních dílen a přilákat je ke studiu na této škole. Uvidíme, kolik našich deváťáků se rozhodne pro studium na této střední škole. Organizátorům moc děkujeme za dopravu našich žáků a za velmi smysluplnou a perfektně připravenou akci.   Mgr. J. Balášová, kariérový poradce

Očima naší žákyně z 9. ročníku:

Dne 5. října se žáci devátého ročníku zúčastnili dne otevřených dveří na automobilové škole v Holicích pod názvem Car Day Holice.                Nejprve byli provedeni několika pracovními dílnami a některými učebnami. Do programu „Car Day” bylo zahrnuto také mnoho aktivit, které si žáci mohli nejen vyzkoušet, ale také si v nich zasoutěžit. Například si mohli vyzkoušet jízdu s autem na ovládání, se kterým měli projet vyznačenou trasu nebo poznávali různé technické kapaliny. Do soutěže bylo zahrnuto také poznávání značek automobilů a výměna kola u auta. Jednotlivé soutěže byly bodovány a nakonec i vyhodnoceny. Tato soutěž probíhala v rámci jedné školy, v našem případě to byla 9. třída. Na prvním místě s nejvíce body se umístila Nikola Štorková, na druhém Jan Pištora a na krásném třetím místě Šarlota Kubínová.Vše se vydařilo a žákům se Car Day Holice velmi líbil. Děkujeme SŠA za vydařenou akci a za pozvání. Nikola Štorková, IX. tř.                                                                                                                 

Několik fotek z akce najdete zde: Den otevřených dveří v SŠA Holice