Výlet sedmičky

Výlet sedmičky
27. 06. 2024

Sedmička v Pardubicích
V úterý po obědě odjela většina "sedmičky" na odpolední dějepisně-kulturní "procházku" po historické části Pardubic - zámek, Pernštýnské náměstí, Zelená brána, Tyršovy sady.
Prohlédli jsme si předhradí i nádvoří zámku (původně gotický vodní hrad), prošli část zámeckých valů (za přítomnosti místních pávů), Pernštýnské náměstí a následně absolvovali komentovanou prohlídku Zelené brány s nádherným rozhledem nad Pardubicemi a okolím. 
Přitom jsme se  pokusili zopakovat si a na základě vlastního prožitku rozpoznat konkrétní znaky a památky uměleckých slohů - románský sloh, gotika, renesance, baroko i secese (Východočeské divadlo Pce).
Následovala sportovní "chvilka" na dětském hřišti v Tyršových sadech, zmrzlina a konečné posilnění na zpáteční cestu v Atrium Paláci Pardubice a pak už jen cesta zpět domů.
Mgr. Jana Sevránková, tř. uč.
 
Fotogalerie: Výlet sedmičky