Leden ve školní družině

05. 02. 2023

Leden ve školní družině jsme zahájili vyprávěním o Vánocích a dopoledním příchodem Tří králů, kteří nás navštívili z velké školy. V odpoledních hodinách se děti dozvěděly spoustu informací a zajímavostí o Třech králích a také Tříkrálové sbírce, kterou pořádá Charita ČR. Dále jsme si povídali o zvířatech, která můžeme potkat v zimním období mezi námi a kterým máme věnovat pozornost. Na školní zahradě máme dvě krmítka, o která se staráme a sypeme ptáčkům zrní. Děti se věnovaly i stavění sněhuláků a výtvarné činnosti.

26.1. jsme byli na exkurzi u pardubických hasičů. Moc se nám tam líbilo. Hasiči nám povídali o své práci, technice, předvedli nám termokameru, slaňování s člověkem a dokonce i jízdu po tyči z horního patra do garáží. Děti si s velkým zájmeme prohlédly auta a jejich vybavení.

Viděli jsme i dva rychlé výjezdy hasičů a záchranky k dopravní nehodě.

Tak snad nám z některých dětí vyrostou profesionální hasiči. D. Vachová, E. Drábková

Vše zajímavé si můžete prohlédnout ve fotogalerii: Leden ve školní družině