Svatý Valentýn

15. 02. 2023

V úterý 14. 2. jsme si připomněli na obou budovách svátek svatého Valentýna. V rozhlase jsme si vyslechli hlášení o tom, kdo byl svatý Valentýn a proč si ho vlastně připomínáme. Každý kdo chtěl, mohl přijít do školy v něčem červeném - červená barva jako symbol lásky, srdce.

A jak se nám to podařilo? Nahlédněte do fotogalerie: Svatý Valentýn

A co jsme se dozvěděli o svatém Valentýnovi? To si můžete přečíst v článku, který vypracoval Jirka Drábek ze 6. třídy.

Svatý Valentýn

Zpráva o svátku sv. Valentýna - z pohledu redaktorky školního časopisu Roveňská drbna                    Pavlíny Svatoňové

Dne 14.2. se každoročně slaví svátek svatého Valentýna. Ve školním rozhlase jsme se dozvěděli, kdo Valentýn byl a proč se tento svátek po celém světě slaví. Na tento den proto náš žákovský parlament vyhlásil výzvu. Každý, kdo chtěl, mohl přijít v červeném oblečení. Červená barva totiž symbolizuje lásku a srdce. Děkujeme těm, kteří se do výzvy zapojili, a těšíme se na další akce, které pro nás žákovský parlament uskuteční.