Exkurze do Kutné Hory

03. 03. 2023

Dne 28. 2. 2023 vyrazili osmáci společně s mladšími spolužáky z pátých tříd do Kutné Hory. Tam se jejich kroky rozdělily.

Zatímco osmička se vydala k chrámu svaté Barbory, aby tam pořídila pár snímků tohoto gotického skvostu, páťáci absolvovali exkurzi ve Vlašském dvoře. Tam se toulali historií mincovnictví a vyrazili si pražský groš.

Osmáci si mezitím vyráběli vlastní pohlednici v muzeu Knihtiskárna. Obě skupiny byly spokojené, ale jídlo je jídlo, a tak žáci využili polední pauzy k uklidnění žaludků, zejména v místní pizzerii.

Po poledni se třídy vyměnily, na páťáky čekala Knihtiskárna a „Barborka“, osmáci zase razili groš. Děti se sešly až odpoledne, aby se společně vydaly k reliéfu Jaroslava Vrchlického u říčky Vrchlice.

Počasí nám přálo, sluníčko se do nás opíralo celý den. Snad i proto se cesta zpět neobešla bez zpěvu.  Utahaní, ale spokojení a nabití energií jsme se odpoledne vrátili ke škole.          Mgr. I. Šmaterová

Fotogalerie: Exkurze do Kutné Hory