Paní kuchařky v akci

24. 04. 2023

Žákovský parlament přišel nedávno s nápadem, zda by paní kuchařky ve školní jídelně uvařily jídlo na přání každé třídy. Paní kuchařky souhlasily a už uvařily na přání deváťáků špecle se sýrovou omáčkou a brokolicí. Dnes byly na jídelníčku bavorské vdolečky, které patří mezi náročnější jídla na přípravu, ale paní kuchařky vše zvládly na jedničku. A ještě jedno přání - kdo neměl rád povidla, mohl si dát s marmeládou. Dalšími jídly jsou gulášová polévka a vdolky (9.5.) pro 7. třídu, pečené kuřecí stehno s bramborovou kaší pro 5. A (1.6.), buchtičky se šodó pro 5.B (12.6.) a na závěr se dočkají šesťáci, kteří si objednali kuřecí řízek. V novém školním roce pak oslovíme i žáky z malé školy.

Paní kuchařky, moc děkujeme za vaši ochotu a práci. Mgr. J. Balášová, garant ŽP

Příprava bavorských vdolečků je velice náročná, ale přání 8. třídy jsme splnily rády a věříme, že všichni strávníci byli spokojení. M. Synková, vedoucí ŠJ

Fotogalerie: Bavorské vdolečky - oběd na přání 8. třídy