Mladý zahrádkář - přírodovědná soutěž

02. 05. 2023

Ve středu 26. 4. 2023 se na naší škole uskutečnilo po odmlce způsobené Covidem-19 okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář. Soutěž má dvě části - vědomostní test na počítači a "poznávačku" se 30ti (40ti vzorky rostlin, stromů a semínek.
Zúčastnilo se celkem 23 žáků 5.-9. tříd z naší školy, z Moravan a z Dašic.
První tři v obou kategoriích (mladší a starší žáci) dostali diplom, velkou čokoládu a knížku o přírodě, vítězové pohár a vítězka starší kategorie ještě "putovní pohár", který zůstává na dané škole a po roce se předá zase dalšímu vítězi.
Ceny věnovali zástupci Českého zahrádkářského svazu Dolní Roveň a poháry Územní sdružení ČZS Pardubice.
Děkujeme za odbornou pomoc při přípravě i vyhodnocení a všem odvážným chlapcům a dívkám za účast.
Vítězové se zúčastní celorepublikového kola, které proběhne v polovině června v Praze. Tak jim budeme držet palce.
                                                            Mgr. J. Sevránková, garant akce

Fotogalerie: Mladý zahrádkář