Tyflocentrum Pardubice - prožitkový seminář

Tyflocentrum Pardubice - prožitkový seminář
02. 05. 2023

Do projektu Den Země jsme vložili i zážitkový (prožitkový) seminář, který nabízí Tyflocentrum Pardubice (Poskytovatel sociálních služeb pro lidi se zrakovým postižením v Pardubickém kraji). Letos jsme zařadili do tohoto projektu žáky 7. - 9. tříd. Žáci se formou prožitku vcítí do role postižených lidí a tím si uvědomí, v jak složité situaci se se svým postižením (zbytky zraku, nevidomost) ocitnou. Příběh pana Petra Hromádky, který oslepl po těžké autonehodě, je pro žáky velmi emotivní. Nikdo z nás, kteří vidíme svět všemi barvami, si neumíme představit, že se probudíme a bude před námi jen černo. Pan Hromádko patří mezi statečné lidi, nevzdal se a svou pílí, odvahou a vytrvalostí se naučil s tímto handicapem žít. Patří mu velký obdiv. A právě v Tyflocentru pracují s lidmi, kteří ztrácejí zrak nebo o něj přišli. Žáci si vyzkoušeli na vlastní kůži, jaké to je pohybovat se v neznámém prostředí, jak se píše nevidomým. Dozvěděli se mnoho dalších praktických informací, jak takovým lidem pomoci... 

Moc děkujeme milému panu Petru Hromádkovi a jeho příjemné kolegyni Zuzaně Hladělové, která ho doprovázela a v Tyflocentru pracuje mnoho let. Pan Hromádko nám vždy s sebou přiveze i vodícího pejska, který ho v životě doprovází. Tentokrát to byl královský pudl - fenečka Čikita a u dětí vždycky sklízí velký úspěch.                            Velmi si vážím dlouholeté spolupráce s touto organizací, začínali jsme možná před 20 lety na Horním Jelení. V příštím školním roce se můžeme těšit na další setkání pro další třídy. Je to opravdu vždy silný zážitek.                                                                                                         Mgr. J. Balášová, garant projektu

Fotogalerie: Tyflocentrum Pce