Po stopách spisovatelů - exkurze 8. třídy

Po stopách spisovatelů - exkurze 8. třídy
14. 05. 2023

V úterý 9. 5. 2023 se osmáci zúčastnili exkurze Po stopách spisovatelů. Tu si sami ve skupinách naplánovali, odprezentovali před třídou a hlasovali pro vítěze. Těmi se stali Michal Netík, František Schmeiser a Jan Švec. Podle jejich plánu jsme navštívili rodný domek Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Borové, kterým nás provedla milá paní průvodkyně. Potom jsme se přesunuli do Havlíčkova Brodu. Tam jsme se podívali do domu, kde Havlíček bydlel a v němž dnes sídlí muzeum. Viděli jsme i pokoj, z něhož v noci Borovského odvezli do Brixenu. Po prohlídce následovalo osobní volno na utišení protestujících hladových žaludků a na samotný závěr nás čekal film Strážci galaxie v místním kině.

Počasí nám přálo, exkurze se podařila, nezbývá než se těšit na další.                                                                Mgr. I. Šmaterová, tř. učitelka

Fotogalerie: Po stopách spisovatelů